Priznanja in odličja

2018

Priznanji 

  • Tina Guček (KD Gasilski pihalni orkester Loče pri Dobovi)
  • Anita Veršec (Kulturno društvo Globoko)

Bronasti odličji 

  • Damjan Žerjav (Folklorna skupina KUD Oton Župančič Artiče)
  • Rosana Horvat (Plesno društvo Imani)

Srebrni odličji 

  • Otroška folklorna skupina KUD Oton Župančič Artiče (KUD Oton Župančič Artiče)
  • Florijan Bergant (Društvo za oživitev mesta Brežice)

Zlati odličji 

  • Simona Rožman Strnad (KD Mešani pevski zbor Viva Brežice in Zveza kulturnih društev Brežice)
  • Ivan Kovačič (KD Gasilski pihalni orkester Loče pri Dobovi)

Častni priznanji 

  • Franc Franko in Jože Tomše (KUD Slavček Velika Dolina)
  • Rudi Stopar (KD Franc Bogovič Dobova)

2017

Priznanja

  • Ksenija Herakovič (Plesno društvo Imani Brežice)
  • Tonček Katič (KD Gasilski pihalni orkester Loče)
  • Helena Fakin (Folklorna skupina KUD Oton Župančič Artiče)
  • Jožica Povh (KD Franc Bogovič Dobova)
  • Ivan Požar (KD Kapele)

Bronasta odličja

  • Jože Drugovič (KD Orlica Pišece)
  • Željka Badovinac (KUD Brežice)
  • Robert Zofič (KUD Slavček)

Srebrno odličje

  • Gregor Tuljak (Folklorna skupina KUD Oton Župančič Artiče)

Zlata odličja

  • Daniel Ivša (KD Gasilski pihalni orkester Loče)
  • Lučka Černelič (KD MePZ Viva Brežice / ZKD Brežice)
  • Pevci iz Globokega (KD Globoko)

2016

Priznanja

  • Srečko Črpič (KUD Slavček Velika Dolina)
  • Jože Lepšina (KD Franc Bogovič Dobova)
  • Sara Levičar (PD Imani)
  • Vesna Živič (KD Globoko)

Bronasta odličja

  • Blaž Zidanič (KD Globoko)
  • Ženski pevski zbor Pišece (KD Orlica Pišece)

Srebrno odličje

  • Jana Kovačič (KUD Oton Župančič Artiče)
  • Roman Krošelj (KD Kapele)

Zlata odličja

  • Branko Bogovič (KD Franc Bogovič Dobova)
  • Anton Hribar (KD MePZ Viva Brežice)
  • Branko Kovačič (KUD Oton Župančič Artiče)

2015

Priznanja 

  • Anita Gramc (KD KD MePZ Viva Brežice)
  • Alenka Jezernik (KUD Oton Župančič Artiče)
  • Bernardka Lončarič Črpič (KUD Slavček Velika Dolina)
  • Hedvika Lopatič (Plesno društvo Imani)

Bronasti odličji 

  • Ivan Hriberšek (KD Globoko)
  • Miha Pšeničnik (KD Kapele)

Srebrni odličji 

  • Andrej Kvartuh (KUD Slavček Velika Dolina)
  • Slavko Požar (KD Franc Bogovič Dobova)

Zlati odličji 

  • Ivan Haler (KUD Oton Župančič Artiče)
  • Marjan Piltaver (KD Ivan Kobal Krška vas)

 

2014

Priznanja 

  • Jernej Iljaš (Folklorna skupina KUD Oton Župančič Artiče)
  • Jerneja Rožman (Plesno društvo Imani)
  • Rozalija Avsec (KUD Brežice)
  • Marko Krainer (KD MoPZ BIzeljsko)

Bronasti odličji 

  • Drago Pirman (KD Franc Bogovič Dobova)
  • Marija Jagrič (KD Orlica Pišece)

Srebrno odličje 

  • Robert Fuks (TO KUD Oton Župančič Artiče)

Zlati odličji 

  • Irena Hribar (KD Mešani pevski zbor Viva Brežice)
  • Ida Ostrelič (KUD Oton Župančič Artiče)

 

2013

Priznanja 

  • Janja Bogovič (KUD Oton Župančič Artiče)
  • Damjan Žerjav (KUD Oton Župančič Artiče)
  • Nežika Krajnc (KD Ljudski pevci Sromlje)
  • Branko Brečko (Društvo za oživitev mesta Brežice)
  • Antica Marijanac (Literarna sekcija Beseda KD Franc Bogovič Dobova)
  • Rosana Horvat (Plesno društvo Imani)

Bronasti odličji 

  • Miran Vogrinc (KD Orlica Pišece)
  • Jernej Žnideršič (KD Ljudski pevci Sromlje in KUD Brežice)

Srebrni odličji 

  • Mateja Jankovič Čurič (KD MePZ Viva Brežice)
  • Miran Omerzel (KD Orlica Pišece)

Zlata odličja 

  • Ivan Pinterič (KUD Brežice)
  • Zdenka Dušič (KUD Oton Župančič Artiče)
  • Sandi Šumlaj (KUD Slavček Velika Dolina)

2012

Priznanja

  • Ludvik Hrandek (KUD Brežice)
  • Stanislava Pernišek (KUD Brežice)
  • Jože Sternad (KUD Oton Župančič Artiče)
  • Amir Tokić (KD MePZ Viva Brežice)
  • Gregor Tuljak (KUD Oton Župančič Artiče)

Bronasta odličja 

  • Vesna Kozole (KD Ljudski pevci Sromlje)
  • Ivana Vatovec (KD Franc Bogovič Dobova)
  • Otroška folklorna skupina KUD Oton Župančič Artiče (KUD Oton Župančič Artiče)

Srebrno odličje 

  • Alenka Černelič Krošelj (KD MePZ Viva Brežice))

Zlato odličje 

  • Dragutin Križanić (KUD Oton Župančič Artiče)